Instrukcje i informacje Dell P2418htt

Dell P2418htt to zaawansowany monitor wielofunkcyjny zaprojektowany z myślą o wygodzie i produktywności. Pracując z monitorami Dell P2418htt, możesz wybrać tryb pracy i ustawić go dokładnie według swoich potrzeb. Wejście HDMI, DisplayPort i DVI umożliwia łatwe podłączenie wielu urządzeń. Dodatkowo monitor Dell P2418htt oferuje wyjście audio, które umożliwia podłączenie głośników lub słuchawek. Monitor Dell P2418htt ma także przyjazny dla użytkownika interfejs z funkcjami dotykowymi i łatwym w użyciu menu. Możesz łatwo dostosować ustawienia ekranu takie jak jasność, kontrast i inne. Monitor Dell P2418htt oferuje również funkcje ergonomiczne, dzięki którym możesz dostosować ustawienia monitora, aby zapewnić najwygodniejsze użytkowanie.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje i informacje Dell P2418htt

Instrukcje obsługi i przewodniki użytkownika Laptopy Dell

YMożesz pobrać za darmo instrukcje PDF dla Laptopy Dell.
Mamy 2, 028 darmowych instrukcji użytkowania PDF dla 1, 212 produktów Dell w kategorii Laptopy.

  • 1
  • 23456789acdefgilmnpstvwxz

Monitor Dell seria P

P2418HT 23. 8" 

210-AKBD

-Opis Producenta -

Najlepszy na świecie monitor dotykowy z ekranem o przekątnej 23, 8 cala umożliwia wydajną, a jednocześnie komfortową pracę. Wyposażony w przegubową podstawę i ekran dotykowy z powłoką przeciwodblaskową.

Pełny komfort: monitor z przegubową podstawą i funkcjami nawigacji dotykowej obiema rękami ułatwia aktywną, wygodną pracę przez cały dzień.

Wyjątkowa jakość pracy: wyświetlacz o rozdzielczości Full HD z szerokim kątem oglądania i funkcją ComfortViewTM chroni oczy przed zmęczeniem.

Lepsze wyniki: obsługa wielu zadań dzięki programowi Dell Display Manager oraz rozbudowane opcje połączeń, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał monitora.

Wbudowany w monitor hub USB pozwala skutecznie uporządkować biurko. Wszelkiego rodzaju tablety, telefony i iPody ładować z monitora, a jednocześnie mieć do nich dostęp przez jeden kabel USB.

Wyposażony w liczną liczbę portów w tym VGA, DP, HDMI, USB 3. 0 i USB 2. 0, ułatwia podłączanie różnych urządzeń. Zastosowany Standard VESA pozwala na łatwy i szybki montaż monitora na ścianie za pomocą ustandaryzowanego rozmieszczenia śrub na tylnym panelu urządzenia. (zestawy do montażu są sprzedawane oddzielnie)

Dell gwarantuje najwyższą jakość matrycy i satysfakcję z użytkowania zakupionego sprzętu. W przypadku znalezienia nawet 1 jasnego piksela monitor podlega wymianie na nowy. ( Gwarancja Premium Panel)

Matryca IPS to jedne z najlepszych typów matryc - cechują się bardzo szerokimi kątami widzenia w poziomie i pionie, mają równomierne podświetlenie oraz lepszą wierność odwzorowywanych kolorów dlatego doskonale nadaje się dla grafików. Dotykowy ekran zastosowany w budowie monitora pozwala na szybkie i wygodne korzystanie z urządzenia.

-Specyfikacja-

Producent: Dell

Symbol producenta: 210-AKBD

Nazwa produktu: Dell P2418HT 23, 8'' FHD Touch DP, VGA, HDMI, USB 3. 0 3YPPG

Klasa produktu:Monitor LCD / LCD-TV / LED

Zalecana rozdzielczość obrazu: 1920 x 1080 pikseli

Częst. odświeżania przy zalecanej rozdzielczości: 60 Hz

Format ekranu monitora: panoramiczny

Przekątna ekranu: 23. 8 cali

Kąt widzenia poziomy: 178 stopni

Kąt widzenia pionowy: 178 stopni

Wielkość plamki: 0. 275 mm

Typ panela: LCD TFT IPS

Technologia podświetlenia: LED

Obsługa technologii 3D: Brak

Zakrzywiony ekran: Brak

Nakładka dotykowa na ekran: Tak

Widoczny obszar ekranu: 527 x 296 mm

Czas reakcji matrycy: 6 ms

Jasność 250 cd/m2

Kontrast:

1000:1

8000000:1

Liczba wyświetlanych kolorów: 16, 7 mln

Certyfikaty

TUV

TCO

ENERGY STAR

EPEAT Gold

Regulacja cyfrowa (OSD): Tak

Głośniki: Brak

Mikrofon: Brak

Złącza wejściowe:

DisplayPort

HDMI

15-stykowe D-Sub

Pozostałe złącza:

1 x USB 3. 0 (typ B)

2 x USB 3. 0

2 x USB 2. 0

1 x wyjście audio (stereo mini-jack)

Wbudowany hub USB: Tak

Karta sieciowa (LAN): Brak

Łączność Wi-Fi: Brak

Zintegrowana kamera: Brak

Wbudowany tuner TV: Brak

Pilot w zestawie: Brak

Czytnik kart pamięci: Brak

Wbudowany zasilacz: Brak

Pobór mocy (praca/spoczynek): 18/0, 3 Wat

Możliwość pochylenia panela (tilt): Tak

Regulacja wysokości monitora (height adjustment): Tak

Obrotowa podstawa monitora (swivel): Tak

Panel obrotowy (pivot): Brak

Montaż na ścianie (VESA): 100 x 100 mm

Możliwość zabezpieczenia (Kensington): Tak

Szerokość: 537. 8 mm

Wysokość

323. 2 mm

419. 6 mm

Głębokość: 234. 8 mm

Masa netto: 7. 42 kg

Kolor obudowy: Czarny

Dodatkowe informacje

Czas reakcji matrycy: 6ms (gray-to-gray)

Kontrast: 1:1000 (typowy)

Kontrast: 1:8000000(dynamiczny)

wielojęzyczne menu ekranowe

Załączone wyposażenie

Instrukcja obsługi

Oprogramowanie

Osłona na kable

Podstawka

Przewód D-Sub

Przewód DisplayPort

Przewód USB 3. 0

Przewód zasilający

Gwarancja: 3 lata

Klasa energetyczna: D

https://www. com/watch? v=p_PE1SO0d6Q

Zobacz poniższy poradnik dla Dell P2418HT. Wszystkie poradniki na stronie ManualsCat. com mogą być przeczytane całkowicie bezpłatnie. Korzystając z przycisku 'Wybierz język', możesz wybrać język, w którym chciałbyś zobaczyć poradnik.

Strona: 1

Model:P2418HTModel - zgodność z przepisami: P2418HTtDell P2418HTInstrukcja użytkownika

Strona: 2

2 | UWAGA: UWAGA oznacza ważną informację, pomocną w lepszym używaniukomputera.PRZESTROGA: OSTRZEŻENIE oznacza potencjalne niebezpieczeństwouszkodzenia lub utraty danych, w przypadku nie zastosowania się do instrukcji.OSTRZEŻENIE: PRZESTROGA oznacza potencjalną możliwość uszkodzeniawłasności, obrażeń osobistych lub śmierci.Copyright © 2017-2020 Dell Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Produkt ten jestchroniony przez amerykańskie i międzynarodowe prawo autorskie oraz prawowłasności intelektualnej. Dell™ i logo Dell to znaki towarowe firmy Dell Inc. w StanachZjednoczonych i/lub innych jurysdykcjach. Wszystkie inne znaki i nazwy zawarte wniniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.2020 – 11 Rev. A04

Strona: 3

Spis treści | 3Spis treściO monitorze............................................ 5Zawartość opakowania............................. 5Właściwości produktu............................. 6Części i elementy sterowania......................... 7Specyfikacje monitora............................. 10Plug-and-Play.................................. 20Jakość monitora LCD i polityka pikseli.................. 20Ustawienia monitora.................................... 21Prowadzenie przewodów........................... 21Zakładanie pokrywy kabli........................... 22Przygotowanie podstawy........................... 23Używanie nachylenia, obrotu w poziomie................. 26Podłączanie monitora............................. 27Organizacja kabli................................ 28Zdejmowanie podstawy monitora...................... 29Mocowanie na ścianie (opcja)........................ 30Używanie monitora..................................... 31Włączanie monitora.............................. 31Używanie elementów sterowania na panelu przednim......... 31Korzystanie z menu ekranowego (OSD)................... 34

Strona: 4

4 | Spis treści Rozwiązywanie problemów.............................. 49Autotest..................................... 49Wbudowane testy diagnostyczne...................... 50Typowe problemy................................ 51Problemy specyficzne dla produktu..................... 54Problemy z ekranem dotykowym...................... 55Problemy dotyczące USB (Universal Serial Bus [Uniwersalna magistralaszeregowa]).................................... 56Dodatek................................................ 57Instrukcje bezpieczeństwa.......................... 57Uwaga FCC (tylko USA) i inne informacje dotyczące przepisów.... 57Kontaktowanie się z firmą Dell........................ 57Baza danych produktów UE dla etykiety efektywności energetycznej iarkusz informacji o produkcie........................ 58Ustawienia monitora.............................. 58Wskazówki dotyczące konserwacji..................... 60

Strona: 5

O monitorze | 5O monitorzeZawartość opakowaniaMonitor jest dostarczany z pokazanymi poniżej komponentami. Upewnij się, żeotrzymałeś zostały wszystkie komponenty i skontaktuj się z firmą Dell, jeśli czegośbrakuje.UWAGA:Niektóre elementy mogą być opcjonalne i nie są dostarczane z danymmonitorem. Niektóre funkcje lub multimedia mogą być niedostępne w niektórychkrajach.MonitorWspornikPodstawaPokrywa kabli

Strona: 6

6 | O monitorzeKabel zasilający (zależy od kraju)Kabel przesyłania danych USB 3. 0(udostępnia porty USB monitora)Kabel DP (DP do DP)Kabel VGATuleja na przewody• Instrukcja szybkiej instalacji• Bezpieczeństwo użycia, ochronaśrodowiska i zgodność z normamiWłaściwości produktuMonitor Dell P2418HT to monitor z aktywną matrycą, na tranzystorachcienkowarstwowych (TFT), z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym (LCD) i podświetleniemLED. Właściwości monitora:• Widoczny obszar wyświetlacza 60, 47 cm (23, 8 cala) (zmierzony po przekątnej).Rozdzielczość 1920 x 1080 (proporcje obrazu: 16:9) z pełnoekranową obsługąniższych rozdzielczości.• Możliwość regulacji nachylenia i obracania.• Zdejmowana podstawa i rozstaw otworów montażowych w standardzie VESA(Video Electronics Standards Association) wynoszący 100 mm zapewniająelastyczne rozwiązania montażu.• Dzięki rozbudowanej łączności cyfrowej z DP, VGA, HDMI, USB 3. 0 monitor jeszczedługo nie wyjdzie z użycia.• Obsługa plug and play, jeśli ta funkcja jest obsługiwana przez system.• Zapewnij optymalny komfort widzenia dzięki niemigoczącemu ekranowi i funkcjiComfortView, która minimalizuje emisję światła niebieskiego.• Menu ekranowe (OSD) zapewnia łatwą konfigurację i optymalizację ekranu.• Gniazdo blokady zabezpieczenia.• Obsługa protokołu zdalnego zarządzania sprzętem.• Szkło bez arsenu, tylko panel bez dodatku rtęci.• Miernik energii wskazuje poziom energii zużywanej przez monitor w czasierzeczywistym.• ≤ 0, 3 W w trybie gotowości.

Strona: 7

O monitorze | 7Części i elementy sterowaniaWidok z przoduEtykieta Opis1 Przyciski funkcji (dalsze informacje, patrz Używanie monitora)2 Przycisk Włączenie/Wyłączenie (ze wskaźnikiem LED)

Strona: 8

8 | O monitorzeWidok od tyłuEtykieta Opis Zastosowanie1 Otwory montażowe VESA(100 mm x 100 mm - zazamontowaną pokrywą VESA)Montaż monitora na ścianie zwykorzystaniem zestawu do montażu naścianie zgodnego z VESA(100 mm x 100 mm).2 Etykieta zgodności z przepisami Lista zgodności z przepisami.3 Gniazdo blokady zabezpieczenia Zabezpieczenie monitora blokadą linkizabezpieczenia (sprzedawane oddzielnie).4 Przycisk zwalniania obudowy Odłączanie podstawy od monitora.5 Etykieta z numerem seryjnym,kodem kreskowym i kodemserwisowymSprawdź tę etykietę, jeśli poszukujeszinformacji o kontakcie z pomocątechniczną Dell.6 Uchwyt do przewodów Używaj w celu poprowadzeniaprzewodów.7 Etykieta prowadzeniaprzewodówPrzedstawia sposób prowadzenia8 Gniazdo prowadzenia kabli Używane do prowadzenia kabli, poprzezich umieszczenie w gnieździe.Widok z bokuZłącze USB 3. 0 pobierania danychPort z ikoną baterii obsługuje BC 1. 2.

Strona: 9

O monitorze | 9Widok z dołu1 Złącze zasilania prądemprzemiennymDo podłączania kabla zasilającego monitora.2 Gniazdo HDMI Podłącz komputer kablem HDMI(Opcjonalny zakup).3 Złącze DP Podłącz kabel DP komputera.4 Złącze VGA Podłącz kabel VGA komputera.5 Gniazdo wyjścia audio Służy do podłączenia głośników doodtwarzania dźwięku przechodzącego przezkanały audio HDMI lub DisplayPort.Obsługuje tylko dźwięk 2-kanałowy.UWAGA: Gniazdo wyjścia liniowego audio nieobsługuje słuchawek.OSTRZEŻENIE: Nadmierne ciśnienieakustyczne ze słuchawek dousznychlub nagłownych może być przyczynąuszkodzenia lub utraty słuchu.6 Złącze USB 3. 0 przesyłaniadanychPodłączenie do komputera kablem USBdostarczonym z monitorem. Po podłączeniutego przewodu możesz używać złączatransmisji danych USB w monitorze i naciskaćfunkcje ekranu dotykowego w monitorze.7 Złącza USB 2. 0 pobieraniaPodłączenie urządzeń USB.Złącza tego można używać, jedynie popodłączeniu kabla USB do komputera i dozłącza monitora USB przesyłania danych.8 Blokada podstawy Do wyłączania przycisku zwalniania podstawyi blokady zespołu podstawy z użyciem śrubymaszynowej M3 x 6 mm(śruba nie jest częściąwyposażenia).

Strona: 10

10 | O monitorzeSpecyfikacje monitoraTyp ekranu Aktywna matryca - TFT LCDTyp panelu° Technologia IPSWspółczynnik proporcji 16:9Wymiary obrazu widocznegoPrzekątna 60, 47 cm (23, 8 cala)Obszar aktywnyPoziomo 527, 04 mm (20, 75 cala)Pionowo 296, 46 mm (11, 67 cala)Obszar 156246, 2 mm2(242, 15 cale2)Podziałka pikseli 0. 2745 mm x 0. 2745 mmLiczba pikseli na cal (PPI) 93Kąt widzeniaW poziomie 178°, typowoW pionie 178°, typowoJasność 250 cd/m² (typowe)Współczynnik kontrastu 1, 000:1 (typowo)Dynamiczny współczynnikkontrastu8. 000. 000:1Powłoka ekranu Twarda, antyrefleksyjna, wierzchnia powłokapolaryzacyjna (3H)Podświetlenie Białe diody LED, system EDGELIGHTCzas odpowiedzi 6ms typowe (szarość do szarości)Głębia kolorów 16, 7 mln kolorówGama kolorów CIE 1976 (84%), CIE 1931 (72%)UWAGA: Gama kolorów (typowa), została określonaw oparciu o standardowe testy CIE1976 (84%) iCIE1931 (72%).Łączność • 1 x DP 1, 2 (HDCP 1, 4)• 1 x VGA• 1 x HDMI1, 4 (HDCP 1, 4)• 2 x gniazda USB 2. 0 doprowadzające• 1 x gniazda USB 3. 0 doprowadzające• 1 x USB 3. 0 z możliwością ładowania BC1. 2prądem 2A (maks. )• 1 x gniazdo USB 3. 0 odprowadzające• 1 x liniowe wyjście analogowe 2. 0 (gniazdo 3, 5mm typu jack)Szerokość brzegu (brzegmonitora a obszar aktywny)5, 4 mm (Góra)5, 4 mm (Lewo/prawo)19, 51 mm (Dół)Możliwość regulacji

Strona: 11

O monitorze | 11Podstawa z regulacjąwysokościNachylenieObracaniePodstawa obrotowa0 do 90 mm-5° do 60°-30° do 30°NAOrganizacja kabli takZgodność z aplikacją DellDisplay Manager (DDM)Łatwe porządkowaniei inne ważne funkcjeBezpieczeństwo Gniazdo blokady bezpieczeństwa (linka sprzedawanaoddzielnie) Złącze podstawy antykradzieżowej (dopanelu)DotykowyTyp Technologia Projected CapacitivePrzekątna panelu 23, 8 caleMetoda wprowadzania Goły palecPunkt dotykowy 10 punktów dotykowychCzas odpowiedzi na dotyk 35 msRozdzielczość dotyku 4096 x 4096Metoda dotykowa PalceSystem operacyjny Certyfikowany dla Windows 10RozdzielczośćZakres skanowania w poziomie 30 kHz – 83 kHz (DP/HDMI/VGA)Zakres skanowania w pionie 50 Hz – 76 Hz (DP/HDMI/VGA)Maksymalna rozdzielczość 1920 x 1080 przy 60 HzMożliwości wyświetlania wideo(odtwarzanie DP i HDMI i VGA)480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p

Strona: 12

12 | O monitorzeWstępnie ustawione tryby wyświetlaniaTryb wyświetlania Częstotliwośćpozioma (kHz)Częstotliwośćpionowa (Hz)Zegar pikseli(MHz)Polaryzacjasynchronizacji (wpoziomie/w pionie)720 x 400 31, 5 70, 0 28, 3 -/+640 x 480 31, 5 60, 0 25, 2 -/-640 x 480 37, 5 75, 0 31, 5 -/-800 x 600 37, 9 60, 0 40, 0 +/+800 x 600 46, 9 75, 0 49, 5 +/+1024 x 768 48, 4 60, 0 65, 0 -/-1024 x 768 60, 0 75, 0 78, 8 +/+1152 x 864 67, 5 75, 0 108, 0 +/+1280 x 1024 64, 0 60, 0 108, 0 +/+1280 x 1024 80, 0 75, 0 135, 0 +/+1600 x 900 60, 0 60, 0 108, 0 +/-1920 x 1080 67, 5 60, 0 148, 5 +/+ElektryczneSygnały wejścia wideo • Cyfrowy sygnał wideo dla każdej linii różnicowej.Na linię różnicową, przy impedancji 100 om.• Obsługa sygnału wejścia DP/HDMI/VGA.Napięcie/Częstotliwość/Prąd 100 V pr przem. – 240 V pr przem / 50 Hz/60 Hz ± 3Hz / 1, 5 A (maksymalnie)Prąd rozruchowy 120 V:40 A (Maks. ) przy 0 °C (zimny start)240 V:80 A (Maks. ) przy 0 °C (zimny start)Zużycie energii 0, 2 W (Tryb wyłączenia)10, 2 W (Tryb gotowości)113, 4 W (Tryb włączenia)151 W (max)213, 9 W (Pon)350, 8 W (TEC)31Zgodnie z definicją w UE 2019/2021 i UE 2019/2013.2Ustawienia maksymalnej jasności i kontrastu z maksymalną mocą ładowania wewszystkich portach USB.

Strona: 13

O monitorze | 133Pon: Zużycie energii w trybie włączenia zgodnie z Energy Star 8. 0.TEC: Całkowite zużycie energii w kWh zgodnie z Energy Star 8. 0.Ten dokument służy wyłącznie do informacji i odzwierciedla osiągi laboratoryjne. Osiągiposiadanego produktu zależą od zamówionego oprogramowania, komponentów iurządzeń peryferyjnych, a aktualizowanie takich informacji nie jest obowiązkowe. Z tegopowodu, klient nie może polegać na tych informacjach podczas podejmowania decyzjio tolerancjach elektrycznych, itp. Nie zapewnia się wyrażonych lub dorozumianychgwarancji w odniesieniu do dokładności lub kompletności.UWAGA: Ten monitor ma certyfikat ENERGY STAR.Ten produkt jest zgodny z wymaganiami standardu ENERGY STAR przy fabrycznychustawieniach domyślnych, które można przywrócić przez funkcję “Zerowanie doustawień fabrycznych” w menu OSD. Zmiana fabrycznych ustawień domyślnych lubwłączenie innych funkcji, może zwiększyć zużycie energii, powyżej limitu określonegoprzez standard ENERGY STAR.

Strona: 14

14 | O monitorzeCharakterystyki fizyczneTyp złącza • DP złącze• VGA złącze• HDMI złącze• Liniowe wyjście audio• Złącze USB 3. 0(Port z ikoną baterii obsługuje BC 1. 2. )• Złącze USB 2. 0Kabel sygnałowy (w komplecie) Kabel DP do DP 1, 8 m.Kabel VGA 1, 8 m.Kabel USB 3, 0 1, 8 m.Wymiary (z podstawą)Wysokość (przedłużony) 419, 6 mm (16, 52 cala)Wysokość (obniżony) 323, 2 mm (12, 72 cala)Szerokość 537, 8 mm (21, 17 cala)Głębokość 234, 8 mm (9, 24 cala)Wymiary (bez podstawy)Wysokość 321, 4 mm (12, 65 cala)Głębokość 54, 1 mm (2, 13 cala)Wymiary podstawyWysokość (przedłużony) 335, 0 mm (13, 19 cala)Wysokość (obniżony) 242, 7 mm (9, 56 cala)Szerokość 292, 0 mm (11, 50 cala)MasaWaga z opakowaniem 9, 50 kg (20, 94 lb)Waga z zamontowanąpodstawą i kablami7, 42 kg (16, 35 lb)Masa bez podstawy ikabli (do montażu ściennego lub domontażu VESA - bez kabli)3, 12 kg (6, 88 lb)Waga zespołu podstawy 3, 78 kg (8, 33 lb)Połysk ramki przedniej 2~4 GU

Strona: 15

O monitorze | 15Charakterystyki środowiskoweZgodne standardyMonitor z certyfikatem ENERGY STAR takEPEAT W stosownych przypadkach należy wykonaćrejestrację EPEAT. Rejestracja EPEAT zależy odkraju.Strona www. epeat. net zawiera informacje ostanie rejestracji wg kraju.Wyświetlacze z certyfikatem TCO takZgodność z RoHS takMonitor bez BFR/PVC (wyłączająckable zewnętrzne)takTemperaturaDziałanie 0°C do 40°C (32°F do 104°F)Bez działania -20°C do 60°C (-4°F do 140°F)WilgotnośćDziałanie 10% do 80% (bez kondensacji)Bez działania 5% do 90% (bez kondensacji)Wysokość nad poziomem morzaDziałanie Maks. 5000 m (16 404 stóp)Bez działania Maks. 12192 m (40 000 stóp)Odprowadzanie ciepła 174, 02 BTU/godzinę (maksymalne)45, 72 BTU/godzinę (Tryb włączenia)

Strona: 16

16 | O monitorzePrzypisanie stykówZłącze DPNumer styku Strona 20 pinu podłączonego kabla sygnałowego1 ML3(n)2 GND3 ML3(p)4 ML2(n)5 GND6 ML2(p)7 ML1(u)8 GND9 ML1(p)10 ML0(n)11 GND12 ML0(p)13 CONFIG114 CONFIG215 AUX CH (p)16 DP_Cable Detect17 AUX CH (n)18 Hot Plug Detect19 GND20 +3. 3V DP_PWR

Strona: 17

O monitorze | 17Złącze VGANumer styku Strona 15 pinu podłączonego kabla sygnałowego1 Video-Czerwony2 Video-Zielony3 Video-Niebieski4 GND5 Autotest6 GND-R7 GND-G8 GND-B9 Komputer 5 V/3, 3 V10 GND-synchr.12 Dane DDC13 Synchr. pozioma14 Synchr. pionowa15 Zegar DDC

Strona: 18

18 | O monitorzeZłącze HDMIPin number 19 pinu podłączonego kabla sygnałowego1 DANE TMDS 2+2 DANE TMDS 2, EKRAN3 DANE TMDS 2-4 DANE TMDS 1+5 DANE TMDS 1, EKRAN6 DANE TMDS 1-7 DANE TMDS 0+8 DANE TMDS 0, EKRAN9 TMDS DATA 0-10 ZEGAR TMDS11 ZEGAR TMDS, EKRAN12 TMDS ZEGAR-13 CEC14 Zarezerwowane (N. C. na urządzeniu)15 ZEGAR DDC (SCL)16 DANE DDC (SDA)17 MASA18 ZASILANIE +5 V19 WYKRYWANIE BEZ WYŁĄCZANIA

Strona: 19

O monitorze | 19Interfejs USB Uniwersalna magistrala szeregowaW tej części znajdują się informacje dotyczące portów USB znajdujących się w lewejczęści monitora.UWAGA: Do 2 A w przypadku portu USB downstream (port z ikoną baterii)ze zgodnym urządzeniem BC 1. 2; do 0, 9 A w przypadku pozostałych 2 portów USBdownstream.Twój komputer ma następujące złącza USB:• 1 USB 3. 0 przesyłania danych - na dole• 2 USB 2. 0 pobierania danych - na dole• 2 USB 3. 0 pobierania danych - lewa stronaGniazdo ładujące - gniazdo oznaczone ikoną baterii umożliwiabłyskawiczne ładowanie prądem o dużym natężeniu urządzeń zgodnych z BC 1. 2.UWAGA: Porty USB wyświetlacza działają wyłącznie wtedy, gdy wyświetlacz jestwłączony lub w trybie gotowości. Po wyłączeniu wyświetlacza, a następnie po jegowłączeniu, podłączone urządzenia peryferyjne mogą wznowić normalne działaniepo kilku sekundach.Prędkość transferu Szybkość przesyłaniaZużycie energiiSuperSpeed 5 Gbps 4, 5 W (maksymalnie, każde złącze)Hi-Speed 480 Mb/s 2, 5 W (maksymalnie, każde złącze)Pełna prędkość 12 Mb/s 2, 5 W (maksymalnie, każde złącze)

Strona: 20

20 | O monitorzeZłącze USB 3. 0przesyłania danychpobierania danychZłącze USB 2. 0NumerstykuNazwasygnału1 VBUS 1 VBUS 1 VCC2 D- 2 D- 2 DMD3 D+ 3 D+ 3 DPD4 GND 4 GND 4 GND5 StdB_SSTX- 5 StdA_SSRX-6 StdB_SSTX+ 6 StdA_SSRX+7 GND_DRAIN 7 GND_DRAIN8 StdB_SSRX- 8 StdA_SSTX-9 StdB_SSRX+ 9 StdA_SSTX+Powłoka Ekranowanie Powłoka EkranowaniePlug-and-PlayMonitor można zainstalować w dowolnym komputerze zgodnym z Plug and Play.Monitor automatycznie udostępnia dla komputera dane EDID (Extended DisplayIdentification Data) poprzez protokoły DDC (Display Data Channel), dlatego komputermoże wykonać automatyczną konfigurację i optymalizację ustawień monitora.Większość instalacji monitorów jest automatyczna; jeżeli konieczne możesz wybraćinne ustawienia. Dla ustawień monitora; więcej informacji o zmianie ustawień monitora,patrz Używanie monitora.Jakość monitora LCD i polityka pikseliPodczas procesu produkcji monitorów LCD, może się zdarzyć, że jeden lub więcejpikseli utrwali się w niezmienionym stanie. Jest to trudne do zauważenia i nie wpływa najakość ani użyteczność monitora. Dalsze informacje o polityce jakości i pikseli monitoraDell, patrz:http://www. dell. com/support/monitors.

Strona: 21

Ustawienia monitora | 21Ustawienia monitoraProwadzenie przewodówPRZESTROGA: Połóż monitor na płaskiej, czystej i miękkiej powierzchni, abyuniknąć porysowania panelu wyświetlacza.• Zdejmij osłonę zabezpieczającą monitora i umieść na niej monitor z przodemskierowanym w dół.• Aby poprowadzić przewody:1. Podłącz przewód DP do złącza DP (zobacz Podłączanie monitora), naciśnijdłuższą stronę zaczepu na przewody i wciśnij przewód od góry.2. Powtórz krok 1, aby podłączyć przewody VGA/USB do odpowiednich złączy i jeuporządkować.3. Na koniec podłącz i uporządkuj przewód zasilający oraz zaciśnij wszystkieprzewody w sposób przedstawiony powyżej.

Strona: 22

22 | Ustawienia monitoraZakładanie pokrywy kabliAby przymocować osłonę na przewody:• Umieść osłonę na przewody na gnieździe karty.• Postępuj zgodnie ze wskazaniem kierunku strzałki i wciśnij osłonę na przewody wewłaściwym miejscu.

Strona: 23

Ustawienia monitora | 23Przygotowanie podstawyUWAGA: Monitor jest dostarczany z odłączoną podstawą i wspornikiem.UWAGA: Poniższa procedura dotyczy domyślnej podstawy. W przypadkuzakupienia innej podstawy należy zapoznać się z dołączoną do niej dokumentacjąw celu uzyskania informacji o jej montażu.W celu podłączenia podstawy monitora:• Włóż dwa zaczepy w górnej części podstawy do rowków z tyłu monitora.• Naciśnij podstawę, aż do zaskoczenia na miejsce.

Strona: 24

24 | Ustawienia monitora• Przytrzymaj stopkę podstawy ze znakiemtrójkąta ▲ skierowanym do góry.• Wyrównaj wystające zaczepy stopki podstawy z odpowiednimi szczelinamipodstawy.• Wsuń całkowicie zaczepy stopki podstawy do szczelin podstawy.

Strona: 25

Ustawienia monitora | 25• Unieś pokrętło śrubowe i obróć śrubę w prawo.• Po całkowitym dokręceniu śruby, włóż pokrętłośrubowe płasko do zagłębienia.

Strona: 26

26 | Ustawienia monitoraUżywanie nachylenia, obrotu w poziomieUWAGA: Dotyczy to monitora z podstawą. Po zakupieniu innej podstawy, w celuuzyskania instrukcji instalacji należy sprawdzić odpowiedni podręcznik instalacjiNachylaniePo podłączeniu podstawy do monitora, monitor można nachylić pod najbardziejwygodnym kątem widzenia.Kąt nachylania pomiędzy -5°~ +60°.Kąt obracania pomiędzy +30°~ -30°.UWAGA: Po dostarczeniu monitora z fabryki, podstawa jest odłączona.

Strona: 27

Ustawienia monitora | 27Podłączanie monitoraOSTRZEŻENIE: Przed rozpoczęciem jakichkolwiek procedur z tej części należywykonać polecenia z części Instrukcje bezpieczeństwa.W celu podłączenia monitora do komputera:1 Wyłącz komputer.2 Podłącz kabel HDMI/DP-DP/VGA/USB do monitora i komputera.3 Włącz monitor.4 Wybierz właściwe źródło sygnału wejściowego w menu OSD monitora i włączkomputer.Łącze z jednym monitoremSłuży do podłączenia kabla HDMI (Opcjonalny zakup)Podłączenie kabla DP (DP do DP)Podłączenie kabla VGA

Strona: 28

28 | Ustawienia monitoraPodłączenie kabla USBOrganizacja kabliPo podłączeniu do monitora i komputera wszystkich niezbędnych kabli, (sprawdźpodłączenie kabli w części Podłączanie monitora) poprowadź wszystkie kable, jakpokazano powyżej.

Strona: 29

Ustawienia monitora | 29Zdejmowanie podstawy monitoraPRZESTROGA: Aby zapobiec porysowaniu ekranu LCD w czasie zdejmowaniapodstawy, upewnij się, że monitor został położony na czystej powiechni.zakupienia innej podstawy należy zapoznać się z dołączoną do niejdokumentacją w celu uzyskania informacji o jej montażu.Aby odłączyć podstawę:1 Połóż monitor na miękkiej tkaninie lub poduszce.2 Naciśnij i przytrzymaj przycisk zwalniania obudowy.3 Zdejmij podstawę z monitora.

Strona: 30

30 | Ustawienia monitoraMocowanie na ścianie (opcja)UWAGA: Przymocuj monitor do zestawu do montażu na ścianie za pomocą śrubM4 x 10 mm.Zapoznaj się z instrukcjami dołączonymi do zestawu do montażu na ścianie zgodnegoze standardem VESA.1 Połóż monitor na miękkiej tkaninie lub poduszce na stabilnym, płaskim stole.2 Zdemontuj podstawę3 Wykręć cztery śruby zabezpieczające plastikową pokrywę za pomocą śrubokrętakrzyżakowego.4 Przymocuj wspornik montażowy z zestawu do mocowania na ścianie ‑do monitora.5 Zamontuj monitor na ścianie wykonując instrukcje dostarczone z zestawem domontażu na ścianie.UWAGA: Stosować tylko ze wspornikami do montażu ściennego wymienionymi naliście UL, CSA lub GS o minimalnej masie/nośności 3, 12 kg (6, 88 lb).

Strona: 31

Używanie monitora | 31Używanie monitoraWłączanie monitoraNaciśnij przycisk, aby włączyć monitor.Używanie elementów sterowania na paneluprzednimUżyj przycisków sterowania z przodu monitora do regulacji charakterystykwyświetlanego obrazu. Po użyciu tych przycisków do regulacji elementów sterowania,pojawi się menu OSD z wartościami numerycznymi zmienianych charakterystyk.

Strona: 32

32 | Używanie monitoraNastępująca tabela zawiera opis przycisków na panelu przednim:Przycisk‑ na panelu przednim OpisPrzycisk skrótu:Tryby ustawień wstępnychPrzycisk ten umożliwia wybór z listy trybówwstępnych ustawień koloru.Źródło WejściaUżyj ten przycisk do wyboru z listy Źródło wejścia.MenuUżyj przycisku do uruchomienia menu ekranowego(OSD) oraz wyboru opcji w menu ekranowym.Patrz Dostęp do systemu menu.4ZakończPrzycisk ten umożliwia powrót do menu głównegolub wyjście z głównego menu ekranowego.5Przycisk zasilania (zeświatłem stanu zasilania)Do włączania lub wyłączania monitora.Stałe, białe światło oznacza, że monitor jestwłączony i działa normalnie. Migające, białeświatło oznacza, że monitor znajduje się w trybieoczekiwania.

Strona: 33

Używanie monitora | 33Przycisk na panelu przednimUżyj przycisków z przodu monitora do regulacji ustawień obrazu.Przycisk‑ na paneluOpisW górę W dółUżyj przycisków W górę (zwiększanie) i W dół(zmniejszanie) do regulacji elementów w menuekranowym.OKUżyj przycisku OK w celu potwierdzenia wyboru.CofnijUżyj przycisku Cofnij, aby powrócić do poprzedniegomenu.

Strona: 34

34 | Używanie monitoraKorzystanie z menu ekranowego (OSD)Dostęp do systemu menuUWAGA: Wszystkie zmiany dokonywane za pomocą menu ekranowego sąautomatycznie zapisywane w momencie przechodzenia do innego menuekranowego, wyjścia z menu ekranowego lub oczekiwania na zniknięcie menuekranowego.1 Naciśnij przycisk, aby otworzyć menu ekranowe i wyświetlić menu główne.2 Naciśnij przyciski i, aby przejść między opcjami. Po przesunięciu z jednejikony na drugą, zostanie podświetlona nazwa opcji.3 Naciśnij raz przyciski lub lub, aby aktywować podświetloną opcję.4 Naciśnij przyciski i, aby wybrać wymagany parametr.5 W celu wykonania zmian naciśnij przycisk, aby przejść do paska suwaka, anastępnie użyj przycisków lub, zgodnie ze wskaźnikami w menu.6 Wybierz, aby wrócić do poprzedniego menu lub, aby zaakceptować i wrócićdo poprzedniego menu.

Strona: 35

Używanie monitora | 35Ikona Menu ipodmenuJasność/Kontrast Użyj tego menu do uaktywnienia ustawień Jasność/Kontrast.Jasność Jasność reguluje luminancję podświetlenia (minimum 0;maksimum 100).Naciśnij przycisk w celu zwiększenia jasności.Naciśnij przycisk w celu zmniejszenia jasności.UWAGA: Po włączeniu pozycji Kontrast dynamicznywyłączona zostanie ręczna regulacja pozycji Jasność.Kontrast Wyreguluj najpierw jasność, a kontrast wyreguluj tylkowtedy, gdy wymagana jest dalsza regulacja.Naciśnij przycisk, aby zwiększyć kontrast i naciśnijprzycisk w celu zmniejszenia kontrastu (od 0 do 100).Kontrast powoduje regulację różnicy międzyzaciemnieniem i rozświetleniem monitora.

Strona: 36

36 | Używanie monitoraAutomatycznaregulacjaNawet jeśli komputer rozpozna monitor lub ustawienia,funkcja Automatyczna regulacja zoptymalizuje ustawieniawyświetlania do używania z określonymi ustawieniami.Automatyczna regulacja umożliwia autoregulację monitorado przychodzącego sygnału wideo. Po użyciu funkcjiAutomatyczna regulacja, można dalej regulować monitor,poprzez użycie elementów sterowania Zegar pikseli i Faza wmenu Ustawienia wyświetlania.Podczas automatycznegoo dopasowania monitora dobieżącego wejścia, pojawi się następujące okno dialogowe:UWAGA: W większości przypadków Automatycznaregulacja zapewnia uzyskanie najlepszego obrazu dlakonfiguracji użytkownika.UWAGA: Opcja Automatyczna regulacja jest dostępnawyłącznie podczas, kiedy monitor jest podłączony zapomocą kabla VGA.

Strona: 37

Używanie monitora | 37Źródło wejścia Użyj menu Źródło wejścia do wyboru między różnymisygnałami wejściowymi wideo, które można podłączyć domonitora.VGA Wybierz VGA input (Wejście VGA), gdy używane jest złączeVGA.Naciśnij przycisk, aby wybrać źródło wejściowe VGA.DP Wybierz DP input (Wejście DisplayPort), gdyużywane jest złącze DP.Naciśnij przycisk, aby wybrać źródło wejściowe DP.HDMI Wybierz HDMI input (Wejście HDMI), gdyużywane jest złącze HDMI.Naciśnij przycisk, aby wybrać źródło wejściowe HDMI.AutomatycznywybórUżyj, aby wybrać opcję Auto Select (Automatycznywybór); monitor wyszukuje dostępne źródła wejścia.ResetowanieŹródło wejściaPrzywraca fabryczne Źródło wejścia dla monitora.

Strona: 38

38 | Używanie monitoraUstawieniakoloruZa pomocą menu Kolor dostosuj tryb ustawień kolorów.Tryb ustawieńwstępnychW przypadku wybrania Preset Modes (Tryby ustawieńwstępnych) możesz wybrać z listy ustawienia Standard(Standardowy), ComfortView (Widok komfortowy),Multimedia, Movie (Film), Game (Gra), Warm (Ciepły),Cool (Zimny), lub Kolory niestandardowe.• Standardowy: Domyślne ustawienia koloru. To jestdomyślny tryb ustawień wstępnych.• ComfortView: Ogranicza ilość niebieskiego światłaemitowanego z ekranu, dzięki czemu obraz jestbardziej przyjazny dla oka.• Multimedia: Idealne do aplikacji multimedialnych.• Film: Idealne do filmów.• Gry: Idealne do większości gier.

Strona: 39

Używanie monitora | 39• Ciepłe: Zwiększenie temperatury kolorów. Zodcieniem czerwonym/żółtym ekran wydaje sięcieplejszy.• Zimne: Zmniejszenie temperatury kolorów. Zodcieniem niebieskim, ekran wydaje się zimniejszy.• Custom Color (Kolor niestandardowy): Umożliwiaręczną regulację ustawień kolorów. Naciśnij przyciskii w celu regulacji wartości kolorów Czerwony,Zielony i Niebieski i utworzenia własnego trybuustawień wstępnych koloru.Wprowadźformat koloruUmożliwia ustawienie trybu wejścia wideo na.• RGB: Wybierz tę opcję, jeśli monitor jest podłączonydo komputera (lub odtwarzacza DVD) za pomocąkabla HDMI, DP-DP, VGA.• YPbPr: Wybierz tę opcję, jeśli posiadany odtwarzaczDVD obsługuje wyłącznie wyjście YPbPr.BarwaUżyj lub do regulacji barwy w zakresie od ‚0’ do‚100’.UWAGA: Regulacja barwy jest dostępna wyłącznie dla trybuFilm i Gra.NasycenieUżyj lub do regulacji nasycenia w zakresie od ‚0’ doUWAGA: Regulacja Nasycenie jest dostępna wyłącznie dlatrybu Film i Gra.ResetPrzywraca fabryczne ustawienia kolorów dla monitora.

Strona: 40

40 | Używanie monitoraWyświetlania Użyj do regulacji obrazu Display Settings (Ustawieniawyświetlania).WspółczynnikproporcjiDobierz proporcje obrazu: Panoramiczny 16:9,Automatyczna zmiana rozmiaru, 4:3 lub 5:4.PozycjapoziomaUżyjprzycisk lub, aby ustawić obraz po lewej lubprawej stronie ekranu.Minimalna wartość to ‚0’ (-).Maksymalna wartość to ‚100’ (+).pionowaUżyjprzycisk lub, aby ustawić obraz na górze lubna dole ekranu.Minimalna wartość to ‘0’ (-).Maksymalna wartość to ‘100’ (+).UWAGA: Ustawienie Horizontal Position (Położenie wpoziomie) oraz Vertical Position (Położenie w pionie) jestdostępne tylko dla wejścia „VGA”.Ostrość Powoduje, że obraz wygląda bardziej ostro lub bardziejmiękko.Użyj lub, aby wyregulować ostrość.Zegar pikseli Regulacje Faza i Zegar pikseli, umożliwiają regulacjęmonitora do preferencji.Użyj przycisków i do regulacji, dla uzyskanianajlepszej jakości obrazu.Faza Jeśli poprzez użycie regulacji Faza, nie można uzyskaćsatysfakcjonujących wyników, użyj regulacji Zegar pikseli(wstępna), a następnie użyj ponownie regulacji dokładna.UWAGA: Regulacje Zegar pikseli i Faza są dostępnewyłącznie, kiedy monitor jest podłączony za pomocą kabla

Strona: 41

Używanie monitora | 41KontrastdynamicznyUmożliwia zwiększenie poziomu kontrastu w celuzapewnienia ostrzejszego obrazu o większej liczbieszczegółów.Naciśnij przycisk, aby wybrać “Wł. ” lub “Wył. ” kontrastudynamicznegoUWAGA: Tylko w trybie Gra i Film.UWAGA: Kontrast dynamiczny zapewnia wyższy kontrast,po wybraniu trybu Gra i Film.CzasodpowiedziUmożliwia ustawienie dla pozycji Czas odpowiedzi opcjiNormalny lub Szybki.wyświetlaniaPrzywraca domyślne ustawienia fabryczne monitora.EnergiaBrightness/ContrastDell P2418HT Energy UseOthersPersonalizeColorUSBEnergyPower Button LED On in On ModeDisplayInput SourceResolution: 1920x1080, 60HzReset EnergyOff in Standby ModeAuto AdjustDioda LEDprzyciskuzasilaniaUmożliwia ustawienie stanu wskaźnika zasilania w celuzaoszczędzenia energii.USB Umożliwia włączenie lub wyłączenie działania USB, wtrybie oczekiwania monitora.UWAGA: WŁ. /WYŁ. USB w trybie oczekiwania, jestdostępne wyłącznie przy odłączonym kablu USBprzesyłania danych. Przy podłączonym kablu USBprzesyłania danych, ta opcja będzie wyszarzona.energiiWybierz opcję do przywrócenia domyślnych ustawieńenergii.

Strona: 42

42 | Używanie monitoraMenu Wybierz tę opcję, aby wyregulować ustawienia OSD, takiejak języki OSD, czas pozostawania menu na ekranie itd.Język Służy do ustawienia jednego z ośmiu języków menuAngielski, Hiszpański, Francuski, Niemiecki, Portugalski(Brazylijski), Rosyjski, Uproszczony Chiński lub Japoński.Przejrzystość Wybierz tę opcję, aby zmienić przezroczystość menu zapomocą lub (min. 0/maks. 100).Zegar Czas wyświetlania menu ekranowego: Służy do ustawieniaczasu, przez który menu ekranowe będzie aktywne ponaciśnięciu przycisku.Użyj przycisku i do regulacji suwaka w 1sekundowych przyrostach, od 5 do 60 sekund.Blokada Kontrola dostępu użytkownika do regulacji. Po wybraniuopcji Blokada, nie można wykonywać żadnych regulacji.Zablokowane są wszystkie przyciski.UWAGA: Zablokuj funkcję – albo blokada programowa(przez menu ekranowe) albo blokada sprzętowa (Naciśnij iprzytrzymaj przez 6 sek. przycisk wyjścia)Odblokuj funkcję – tylko odblokowanie sprzętowe (Naciśniji przytrzymaj przez 6 sek. przycisk wyjścia)menuPrzywraca domyślne ustawienia fabryczne menu.

Strona: 43

Używanie monitora | 43Personalizuj Wybierz z Preset Modes(Tryby wstępnych ustawień),Brightness/Contrast (Jasność/kontrast), Auto Adjust(Autom. regulacja), Input Source (Źródło wejścia) lubAspect Ratio (Format obrazu) i ustaw jako klawisz skrótu.personalizacjiPrzywraca domyślne ustawienia fabryczne przyciskówskrótów.InneWybierz tę opcję w celu dostosowania ustawień menuekranowego, takich jak DDC/CI, kondycjonowanie LCD itp.

Strona: 44

44 | Używanie monitoraDDC/CI DDC/CI (Display Data Channel/Command Interface)umożliwia wykonanie regulacji ustawień monitora zużyciem oprogramowania komputera. Włącz tą funkcjęw celu uzyskania najlepszych wrażeń u użytkownika orazoptymalnej charakterystyki monitora.Wybierz opcję Wyłącz w celu wyłączenia tej funkcji.Kondycjono-wanie LCDPomaga w zmniejszeniu ilości przypadków zatrzymywaniaobrazu.Zależnie od stopnia zatrzymywania obrazu, działanieprogramu może wymagać pewnego czasu. Wybierz opcjęWłącz, aby uruchomić proces.innychPrzywraca ustawienia fabryczne pozostałych ustawieńtakich jak DDC/CI.

Strona: 45

Używanie monitora | 45Resetowanie dofabrycznychPrzywrócenie wszystkich wstępnie ustawionych wartoścido fabrycznych ustawień domyślnych. Są to takżeustawienia dla testów standardu ENERGY STAR®.

Strona: 46

46 | Używanie monitoraKomunikaty ostrzeżeń OSDPo włączeniu funkcji Dynamic Contrast (Kontrast dynamiczny) (w trybach ustawieńwstępnych: Game (Gra) lub Movie (Film), wyłączana jest ręczna regulacja jasności.Gdy monitor nie obsługuje określonego trybu rozdzielczości, pojawi się następującykomunikat:Oznacza to, że monitor nie może się zsynchronizować z sygnałem odbieranym zkomputera. Sprawdź Specyfikacje monitora w celu uzyskania informacji o poziomych ipionowych zakresach częstotliwości, które może obsługiwać ten monitor. Zalecany trybto 1920 x 1080.Przed wyłączeniem funkcji DDC/CI, pojawi się następujący komunikat.Po przejściu przez wyświetlacz do trybu Gotowość, pojawia się następujący komunikat:Going into Standby mode…

Strona: 47

Używanie monitora | 47Uaktywnij komputer i wybudź monitor, aby uzyskać dostęp do OSD. Po naciśnięciudowolnego przycisku oprócz przycisku zasilania, w zależności od wybranego wejścia,pojawi się następujący komunikat:Wybierz elementy OSD włączone Standby Mode (Tryb gotowości) w funkcji Personalize(Personalizuj), po czym pojawi się następujący komunikat:NoYesChanging to this setting (without symbol) will increasepower consumption. Do you want to continue?Przy regulacji poziomu jasności powyżej poziomu domyślnego lub przy wartości ponad75%, pojawi się następujący komunikat:Adjusting to this value will increase power consumption abovethe default level. Do you want to continue?Po wybraniu wejścia DP lub VGA lub HDMI i gdy nie jest podłączony odpowiedni kabel,wyświetlone zostanie pokazane niżej pływające okno dialogowe.No DP CableThe display will go into Standby mode in 4 minutes.www. com/support/monitorslub

Strona: 48

Rozwiązywanie problemów | 49Rozwiązywanie problemówOSTRZEŻENIE: Przed rozpoczęciem jakichkolwiek procedur z tej części, wykonajInstrukcje bezpieczeństwa.AutotestMonitor ma funkcję autotestu, umożliwiającą sprawdzenie prawidłowości działaniamonitora. Jeśli monitor i komputer są prawidłowo podłączone, ale ekran monitorapozostaje ciemny należy uruchomić autotest monitora, wykonując następująceczynności:1 Wyłącz komputer i monitor.2 Odłącz kabel wideo z tyłu komputera. W celu zapewnienia prawidłowego działaniaautotestu, odłącz zarówno kabel cyfrowy jak i analogowy z tyłu komputera.Jeśli monitor nie wykrywa sygnału wideo i działa prawidłowo, powinno pojawić siępływające okno dialogowe (na czarnym tle). W trybie autotestu, dioda LED zasilaniaświeci białym światłem. W zależności od wybranego wejścia, będzie także staleprzewijane na ekranie jedno z pokazanych poniżej okien dialogowych.No VGA CableNo HDMI Cable

Strona: 49

50 | Rozwiązywanie problemów4 To okno pojawia się także przy normalnym działaniu systemu, po odłączeniu lubuszkodzeniu kabla wideo.5 Wyłącz monitor i podłącz ponownie kabel wideo; następnie włącz komputer imonitor.Jeśli po zastosowaniu poprzedniej procedury ekran monitora pozostaje pusty, sprawdźkartę graficzną i komputer, ponieważ monitor działa prawidłowo.Wbudowane testy diagnostyczneMonitor ma wbudowane narzędzie diagnostyczne, pomocne w określeniu, czynieprawidłowości działania ekranu są powiązane z monitorem, czy z komputerem i kartągraficzną.UWAGA: Wbudowane testy diagnostyczne można uruchomić wyłącznie poodłączeniu kabla wideo, gdy monitor znajduje się w trybie autotestu.Aby uruchomić wbudowane testy diagnostyczne:1 Upewnij się, że ekran jest czysty (na powierzchni ekranu nie ma kurzu).2 Odłącz kabel(e) wideo z tyłu komputera lub monitora. Monitor przejdzie do trybuautotestu.3 Naciśnij przycisk 1 i przytrzymaj go przez 5 sekund. Pojawi się szary ekran.4 Uważnie sprawdź ekran pod kątem nieprawidłowości.5 Ponownie naciśnij przycisk 1 na panelu przednim. Kolor ekranu zmieni się naczerwony.6 Sprawdź wyświetlacz pod kątem wszelkich nieprawidłowości.7 Powtórz czynności 5 i 6, aby sprawdzić wyświetlanie kolorów zielonego,niebieskiego, czarnego, białego.Test jest zakończony po pojawieniu się białego ekranu. Aby wyjść, naciśnij ponownieprzycisk 1.Jeśli używając wbudowanego narzędzia diagnostyki nie można wykryć żadnychnieprawidłowości ekranu, monitor działa prawidłowo. Sprawdź kartę graficzną i

Strona: 50

Rozwiązywanie problemów | 51Typowe problemyNastępująca tabela zawiera ogólne informacje o mogących wystąpić typowychproblemach związanych z monitorem i możliwe rozwiązania:Typowe objawy Co się stało Możliwe rozwiązaniaBrak wideo (nieświeci kontrolkazasilania)Brak obrazu • Upewnij się, że kabel wideo jest prawidłowopodłączony do monitora i zamocowany.• Sprawdź, czy prawidłowo działa gniazdozasilania, wykorzystując do tego celu inneurządzenie elektryczne.• Upewnij się, że został do końca naciśniętyprzycisk zasilania.• Upewnij się, że wybrane zostało prawidłoweźródło wejścia, korzystając z menu InputSource (Źródło wejścia).Brak wideo (świecikontrolka zasilania)Brak obrazu lubbrak jasności• Zwiększ jasność i kontrast przez OSD.• Wykonaj autotest monitora.• Sprawdź, czy nie są wygięte lub złamanestyki złącza kabla wideo.• Uruchom wbudowane testy diagnostyczne.Słaba ostrość Obraz jestnieostry,zamazany lubzamglony• Wykonaj automatyczną regulację przezOSD.• Wyreguluj fazę i zegar pikseli przez OSD.• Wyeliminuj przedłużacze kabli wideo.• Zresetuj monitor do ustawień fabrycznych.• Zmień rozdzielczość wideo na prawidłowywspółczynnik proporcji.Drżący/skaczącyobraz wideoPofalowany obrazlub nie płynnyruch• Sprawdź czynniki środowiskowe.• Zmień lokalizację monitora i sprawdź go winnym pomieszczeniu.

Instrukcje i informacje Dell P2418htt

Bezpośredni link do pobrania Instrukcje i informacje Dell P2418htt

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcje i informacje Dell P2418htt